Szkolenia stanowiskowe (on the job training) - czy można uczyć efektywniej i… efektowniej w relacji jeden do jednego

KLIENT            Przedsiębiorstwo z branży energetycznej
CEL PROJEKTU  

Zwiększenie efektywności i (jakość i tempo) przygotowania pracowników do pracy na nowych stanowiskach.

REZULTATY

 

Certyfikowanie 75 mistrzów i specjalistów do prowadzenia szkoleń na stanowiskach pracy z uwzględnieniem metodyki nauczania dorosłych i nowych manuali; opracowanie szczegółowych planów szkoleń wraz z materiałem dla mistrzów prowadzących szkolenia dla każdego stanowiska pracy na produkcji w dwóch zakładach.

                          ROZWIĄZANIA  

Dwuletni projekt obejmował przygotowanie szczegółowych planów szkoleń dla kilkunastu stanowisk pracy w dwóch zakładach. Wsparcie wdrożenia polegało na zaprojektowaniu gotowych manuali do prowadzenia szkoleń na poszczególnych stanowiskach wraz z procedurami i pomocami dla prowadzących szkolenia oraz weryfikacji (na poziomie indywidualnym) umiejętności korzystania z ww. planów szkoleń w praktyce – egzamin praktyczny.

DODATKOWE WYZWANIA   Wzbudzenie gotowości do uczenia się, zaprojektowanie różnorodnych, aktywnych metod szkoleniowych do wykorzystania w sytuacji nauczania na stanowisku pracy w relacji jeden do jednego (uczeń – nauczyciel) przy założeniu, że proces szkoleniowy na dane stanowisko trwa nawet 3 miesiące.

dowiedz się więcej

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij